Trening siłowo-kondycyjny w samoobronie

Trening siłowo-kondycyjny w samoobronie

3 komentarze do Trening siłowo-kondycyjny w samoobronie

Jest kilka składowych dobrego systemu samoobrony:- nastawienie na proste, skuteczne, uniwersalne techniki możliwe do zastosowania w każdej sytuacji; -uczenie agresywnej, zdecydowanej odpowiedzi; -odpowiedni trening fizyczny. Mało ludzi chce słyszeć i potrafi zaakceptować fakt, że dla przetrwania ważna jest kondycja. Wiele osób skupia się w swoim treningu na szlifowaniu detalów, zastosowaniu taktyk itp. ale kiedy dochodzi do starcia z lepiej przygotowanym fizycznie przeciwnikiem nie są w stanie wprowadzić ich w życie. Nawet najlepszy samochód nie pojedzie bez paliwa.

Nie bez powodu w sportach walki istnieją kategorie wagowe. Celem jest wyrównanie szans. W samoobronie/walce ulicznej nic takiego nie istnieje. Kiedy dochodzi do starcia ze 100 kg przeciwnikiem, a ważysz zaledwie 70 kg co jesteś w stanie położyć na szalę, aby Twoje szanse na skuteczność obrony i ataku wzrosły? Oczywiście nie musisz być wielki, aby być silnym, ale aby być silnym coś trzeba zrobić. Jeśli jesteś tym 70-kg człowiekiem i chcesz wycisnąć ze swoich rąk i nóg więcej skuteczności to poza dobrą techniką i zaskoczeniem musisz wyćwiczyć moc wyprowadzanych ataków.

W krav maga tak samo jak w innych sztukach, sportach i systemach walki nastawionych na efekt ważną rolę gra przygotowanie siłowo-kondycyjne. W zależności od tego w jakiej płaszczyźnie operuje dany styl tak różnie będzie wyglądało wzmacnianie przygotowane pod jego kątem. Inaczej będą przygotowywać się zapaśnicy, których walka polega na chwycie,rzucie i przytrzymaniu, a inaczej bokserzy, którzy potrzebują dużej zwinności nóg oraz szybkości i siły ciosów. Dla najlepszych rezultatów trening fizyczny pod kątem samoobrony jaką jest krav maga wymaga dużej wiedzy anatomicznej, fizjologicznej i biomechanicznej, aby przygotować adepta, który jest silny, wytrzymały, zwinny, szybki i wydolny. Trening taki to znacznie więcej niż zrobienie kilku pompek i przysiadów między technikami.

 

3 komentarze

  1. Kayıt Ol | Gate.io  - 7 maja, 2023 - 5:02 am

    After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

  2. create a binance account  - 19 maja, 2023 - 1:21 am

    I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  3. 20bet  - 9 września, 2023 - 2:49 pm

    Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

Leave a comment

Back to Top