Trening siłowo-kondycyjny w samoobronie

Trening siłowo-kondycyjny w samoobronie

5 komentarzy do Trening siłowo-kondycyjny w samoobronie

Jest kilka składowych dobrego systemu samoobrony:- nastawienie na proste, skuteczne, uniwersalne techniki możliwe do zastosowania w każdej sytuacji; -uczenie agresywnej, zdecydowanej odpowiedzi; -odpowiedni trening fizyczny. Mało ludzi chce słyszeć i potrafi zaakceptować fakt, że dla przetrwania ważna jest kondycja. Wiele osób skupia się w swoim treningu na szlifowaniu detalów, zastosowaniu taktyk itp. ale kiedy dochodzi do starcia z lepiej przygotowanym fizycznie przeciwnikiem nie są w stanie wprowadzić ich w życie. Nawet najlepszy samochód nie pojedzie bez paliwa.

Nie bez powodu w sportach walki istnieją kategorie wagowe. Celem jest wyrównanie szans. W samoobronie/walce ulicznej nic takiego nie istnieje. Kiedy dochodzi do starcia ze 100 kg przeciwnikiem, a ważysz zaledwie 70 kg co jesteś w stanie położyć na szalę, aby Twoje szanse na skuteczność obrony i ataku wzrosły? Oczywiście nie musisz być wielki, aby być silnym, ale aby być silnym coś trzeba zrobić. Jeśli jesteś tym 70-kg człowiekiem i chcesz wycisnąć ze swoich rąk i nóg więcej skuteczności to poza dobrą techniką i zaskoczeniem musisz wyćwiczyć moc wyprowadzanych ataków.

W krav maga tak samo jak w innych sztukach, sportach i systemach walki nastawionych na efekt ważną rolę gra przygotowanie siłowo-kondycyjne. W zależności od tego w jakiej płaszczyźnie operuje dany styl tak różnie będzie wyglądało wzmacnianie przygotowane pod jego kątem. Inaczej będą przygotowywać się zapaśnicy, których walka polega na chwycie,rzucie i przytrzymaniu, a inaczej bokserzy, którzy potrzebują dużej zwinności nóg oraz szybkości i siły ciosów. Dla najlepszych rezultatów trening fizyczny pod kątem samoobrony jaką jest krav maga wymaga dużej wiedzy anatomicznej, fizjologicznej i biomechanicznej, aby przygotować adepta, który jest silny, wytrzymały, zwinny, szybki i wydolny. Trening taki to znacznie więcej niż zrobienie kilku pompek i przysiadów między technikami.

 

5 komentarzy

 1. Kayıt Ol | Gate.io  - 7 maja, 2023 - 5:02 am

  After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

 2. create a binance account  - 19 maja, 2023 - 1:21 am

  I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

 3. 20bet  - 9 września, 2023 - 2:49 pm

  Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

 4. Rastrear Teléfono Celular  - 2 lutego, 2024 - 1:56 pm

  La compatibilidad del software de rastreo móvil es muy buena y es compatible con casi todos los dispositivos Android e iOS. Después de instalar el software de rastreo en el teléfono de destino, puede ver el historial de llamadas del teléfono, mensajes de conversación, fotos, videos, rastrear la ubicación GPS del dispositivo, encender el micrófono del teléfono y registrar la ubicación circundante.

 5. Rastrear Teléfono Celular  - 11 lutego, 2024 - 3:42 pm

  En la actualidad, el software de control remoto se utiliza principalmente en el ámbito ofimático, con funciones básicas como transferencia remota de archivos y modificación de documentos.

Leave a comment

Back to Top