grafika krav maga Białołęka-Targówek
KROK PO KROKU REJESTRACJA NA TRENING PRÓBNY

Oddział krav maga Warszawa Białołęka/Targówek zaprasza do udziału w treningach i szkoleniach podnoszących poziom świadomości nt bezpieczeństwa osobistego, uczącycyh obrony i walki. Wartością  dodaną jest poznanie osób dzielących pasję szeroko rozumianych sztuk walki, możliwość zbudowania żelaznej kondycji oraz poprawa pewności siebie. Rok treningowy rozpoczyna się we wrześniu, po zaliczeniu podstawowego materiału można przejść do treningu z osobami zaawansowanymi. Niezbędne dla progresu jest regularne uczęszczanie na zajęcia. Wszelkie nieobecności można odrobić w innych sekcjach Krav Maga Mazowsze.

Regularne treningi odbywające się w każdej sekcji dwa razy w tygodniu to podstawa do zdobywania unikatowych umiejętności w zakresie obron przed zagrożeniami typu szantaże, ataki z użyciem ostrych przedmiotów, uderzeń, kopnięć, trzymań. Wyznacznikiem treningu nie jest rywalizacja wśród uczestników, a zdobywanie mocnych atutów w starciu z niebezpiecznym agresorem. Treningi odbywają się w pozytywnej atmosferze, co znacznie przyspiesza proces nauki. Edukacja studenta KMM podzielona jest na 9 etapów, każdorazowo kończąc się egzaminem na stopień szkoleniowy. Nasi adepci to osoby szukające najbardziej praktycznego systemu samoobrony i walki wręcz. Trenujemy w grupach mieszanych damsko-męskich, znakomita większość osób podejmujących trening nie posiada wcześniejszego doświadczenia. Dominują osoby dorosłe – pełnoletnie. Do grup przyjmowane są również osoby niepełnoletnie za pisemną zgodą prawnych opiekunów. W grupach podstawowych przerabiamy najważniejsze założenia techniczne i taktyczne systemu oraz podnosimy sprawność

Oddział krav maga Warszawa Białołęka/Targówek jest dobrze usytuowanym klubem sztuki walki w Warszawie. Naszym celem nadrzędnym jest przekazywanie systemu krav maga lokalnie, w Warszawie, w jego pełnej, bojowej i użytecznej formie. Służą temu regularne treningi oparte o dziewięciostopniowy system szkoleniowy, bogaty program szkoleń specjalnych(m.in. szkolenia strzeleckie realizowane przy współpracy z operatorami jednostek spec., pogłębiony kurs walki w parterze, walka kijem, walka nożem, procedury bezpieczeństwa w środkach masowego transportu) oraz wyjazdy na obozy treningowe.

Dzięki szerokim kontaktom KMM z wieloma klubami i szkoleniowcami z kraju i spoza granic jesteśmy w stanie zapewnić oddziałowi krav maga Warszawa Targówek dopływ najnowszej wiedzy oraz szerokie możliwości szkoleń specjalistycznych.

Kadra trenerska Grupy KMM składa się z osób z wieloletnim doświadczeniem treningowym, będących specjalistami w różnych płaszczyznach i aspektach walki. Rozwój kompetencji trenerskich nie kończy się na zdobyciu legitymacji, ale jest kontynuowany poprzez udział w regularnych warsztatach trenerskich w siedzibie Grupy KMM. Obejmują one kwestie anatomii, fizjologii, biomechaniki, przygotowanie siłowo-kondycyjne adeptów do walki, pogłębianie technik obron i ataków występujących we wszystkich dystansach i płaszczyznach, trening mentalny, podnoszenie jakości komunikacji z grupą. Wszyscy trenerzy posiadają kwalifikacje państwowe instruktora samoobrony i szereg innych szkoleń instruktorskich.

Do mocnych stron naszego oddziału krav maga Warszawa Centrum należy dobra lokalizacja, możliwość korzystania z wielu lokalizacji treningu w ramach składki członkowskiej, kompletny program szkoleniowy, oferta szkoleń specjalnych, profesjonalna i zaangażowana kadra trenerska.

Wszystkie lokalizacje treningu podlegają bezpośredniemu nadzorowi głównego trenera Grupy KMM Andrzeja Gross. 

Często dostajemy pytania typu „jak wyglądają treningi?” Żeby przybliżyć Wam tę kwestię publikujemy na blogu artykuły na temat zastosowania różnych technik, metod treningowych, relacje z treningów, obozów oraz szkoleń.  Poniżej jedna z regularnego treningu.

Trening Krav Maga to powtarzalne elementy czyli rozgrzewka, część główna i zakończenie. W pierwszym etapie rozgrzewki przygotowujemy całe ciało do pracy fizycznej poprzez podniesienie temperatury ciała, dzięki czemu łatwiej rozprowadza się maź stawowa w obrębie stawu np. poprzez krążenia ramion, skręty tułowia czy ruchy w stawach biodrowych i  kolanowych. Kolejnym etapem treningu jest stretching dynamiczny polegający na napinaniu i dynamicznym rozciąganiu danej partii mięśniowej. Kiedy układ mięśniowy jest już przygotowany do pracy, rozpoczynamy część główną treningu. Niemalże każdy trening zaczynamy od przypomnienia podstawowych ruchów takich jak ciosy proste, okrężne oraz poruszanie się w każdym kierunku wraz ze zmianą kąta. Dzisiejszy trening był poświęcony doskonaleniu technik bokserskich wraz z podstawową obroną, dodatkowo doskonalenie kopnięć frontalnych i okrężnych oraz sprowadzanie agresora do parteru. Grupa zaczęła od krótkich kombinacji bokserskich tj. unik po skosie do przodu połączony z wyprowadzeniem ciosu sierpowego, prostego oraz haka. Miało to na celu przystosować ciało do skrętów, które pomogą w prawidłowym zadawaniu dowolnych ciosów. Dalej, grupa przećwiczyła podstawowe obrony przed ciosami prostymi, czyli zbicia. Następnie, każdy miał za zadanie obronić się przed serią zadawanych ciosów prostych, użyć zbicia i natychmiast przeprowadzić kontratak. W czasie przeprowadzania kontrataku dodatkowo należało jedną ręką popychać agresora w klatkę piersiową, a drugą ręką chwycić kostkę małpim chwytem i doprowadzić do sprowadzenia agresora do parteru, gdzie dogniatamy przeciwnika kolanem i atakujemy głowę. Po serii ciosów rozglądamy się i oddalamy od miejsca zdarzenia. Kolejnym elementem były kopnięcia. Grupa po chwili przerwy na łyk wody, rozdzieliła między sobą tarcze treningowe i zaczęła doskonalić kopnięcia frontalne. Następnie, dołączyliśmy kopnięcia okrężne na udo. Dalej, łączyliśmy w całość umiejętność łączenia obydwu kopnięć.Pod koniec, po ćwiczeniach siłowo wytrzymałościowych grupa wykonała serię kopnięć poprawiających szybkość i wydolność. Seria kopnięć składała się z dynamicznych uderzeń w tarczę w ilości od 1 do 10, następnie od 1 do 5 i na koniec od 1 do 3. To samo na drugą nogę.Na zakończenie części głównej wszyscy założyli ochraniacze na zęby, rękawice oraz piszczele. Na sygnał rozpoczęły się luźne sparingi na 30% mocy. Każdy miał za zadanie wykorzystać nabyte podczas treningu umiejętności. Ostatni łyk wody i po zdjęciu wszystkich ochraniaczy przystępujemy do zakończenia treningu. Grupa rozprasza się po sali w formie szachownicy i zaczynamy rozciąganie statyczne każdej partii mięśniowej. Po sesji rozciągającej, grupa ustawia się w jednej linii. Symboliczny ukłon. Koniec treningu.

Back to Top