Krav Maga to w przetłumaczeniu na język polski „walka wręcz” i odnosi się do systemu walki wręcz stworzonego przez Imiego Lichtenfelda na potrzeby IDF(Israeli Defense Forces-izraelskie siły zbrojne). To co pierwotnie było zbiorem technik zarezerwowanym dla służb bezpieczeństwa w toku ewolucji przybrało również formę cywilną i w tej postaci rozprzestrzeniło się po świecie stając się jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym i kompletnym systemem samoobrony i walki o podłożu taktycznym.

Aktualnie Krav Maga to nowoczesny, praktyczny czerpiący z wielu źródeł (judo, boks, zapasy, ju-jitsu i inne) system samoobrony i walki wręcz. Jako, że granica między tymi dwoma pojęciami jest bardzo płynna potrzebne jest wieloaspektowe podejście do sprawy umożliwiające jednostce w wyniku treningu umiejętność przetrwania niezależnie od kształtu, charakteru i przebiegu starcia. Niemniej jednak istota systemu leży w czymś więcej niż tylko połączeniu ze sobą technik obron, uderzeń, kopnięć oraz rzutów. Sednem jest umiejętność połączenia w ramach każdej jednostki treningowej najistotniejszych technik, taktyk, metod budowania odporności psychicznej oraz kwestii siłowo-kondycyjnych.

Szczególnie ważne jest zrozumienie, że Krav Maga nie jest sportem, a treningi, mimo iż zawierają elementy walk zadaniowych i sparingów nie dążą do rywalizacji między adeptami, a do rozwoju poprzez wzajemną pomoc, szacunek i partnerstwo. W ramach treningów uczy się przewidywania i unikania sytuacji zagrożenia, działania pod wpływem stresu z zachowaniem sprawności i przytomności umysłu. Selekcja technik ćwiczonych w ramach systemu bierze się z założenia, że pod wpływem zaskoczenia i stresu spowodowanego nagłą koniecznością walki najlepiej działają proste, dobrze wyćwiczone techniki. Metoda treningowa Krav Maga uczy natychmiastowej reakcji w sytuacji zagrożenia przy użyciu własnego ciała oraz przedmiotów codziennego użytku. Charakterystycznymi elementami Krav Maga są zdecydowane działanie, ciągłość ataków. W skład podstawowej grupy technik wchodzą uderzenia dłonią, łokciami, kolanami, niskie kopnięcia, rzuty, techniki parterowe, obrona przed oraz wykorzystanie broni białej i palnej.

Prostota i skuteczność Krav Maga oraz realistyczne szkolenia podejmowania właściwych decyzji w stresie spowodowały rosnącą popularność tego systemu, który stał się wiodącym nurtem szkoleniowym w wielu jednostkach wojskowych, służb bezpieczeństwa i porządku publicznego na świecie.

Grupa Treningowa Krav Maga Mazowsze prowadzi treningi sztuki walki w Warszawie-tutaj znajdziesz grafik sekcji warszawskich i okolicznych miejscowościach, jest niezależną firmą szkoleniową nie pozostającą pod presją żadnej organizacji co daje wolność wyboru w zakresie współpracy z najlepszymi specjalistami ds. samoobrony, walki wręcz, bezpieczeństwa osobistego, strzelectwa obronnego itp.

Naszą kadrę tworzą wysoko wykwalifikowani instruktorzy, mający za sobą całe lata treningu, jednak nie spoczywający na laurach, a stale ćwiczący i podnoszący swój warsztat. Jeko nieliczni w Warszawie uczymy Krav Maga w pełnej, dynamicznej i realnej formie zorientowanej na trening przetrwania i walki ulicznej. Nie tracimy czasu na trening technik, które nie mają przełożenia na realne zastosowanie.

Naszym celem jest propagowanie Krav Maga jako pełnego, skutecznego systemu samoobrony i walki nastawionego na niesportowe zastosowanie. Dbamy o to, żeby treningi były dokładnie przemyślane, jednak nie próbujemy zastąpić treningu walki wykładem.

Treningi w Krav Maga Mazowsze to:

-możliwość odbywania regularnych treningów pod okiem doświadczonych, certyfikowanych instruktorów stale podnoszących swoje kwalifikacje
-możliwość rozwoju, pogłębiania wiedzy i umiejętności poprzez udział w seminariach, szkoleniach, zjazdach i obozach zarówno na szczeblu lokalnym, krajowym jak i międzynarodowym
-regularne egzaminy na stopnie szkoleniowe

Nasze wieloaspektowe podejście do kwestii samoobrony, walki wręcz i bezpieczeństwa osobistego wyraża się w przekazywaniu:

-technik walki i obrony w różnych dystansach i płaszczyznach, na każdym poziomie zaawansowania

-umiejętności atakowania wszystkimi częściami ciała

-nauka obrony przeciwko niebezpiecznym narzędziom typu nóż, pałka

-nauka taktyki walki w kontekście zagrożenia przed kilkoma agresorami

-realistyczne scenariusze treningowe

-nauka umiejętności wczesnego rozpoznania zagrożenia, prewencji, deeskalacji

-nauka umiejętności posługiwania się bronią białą i palną

-trening siłowo-kondycyjny w oparciu o najskuteczniejsze metody i narzędzia treningowe

Prowadzimy treningi Krav Maga w Warszawie i okolicach. Przyjdź i przekonaj się, że warto!

W chwili obecnej nasza grupa treningowa Krav Maga Mazowsze prowadzi regularne zajęcia w następujących lokalizacjach:

Grupy dorosłych:

Grupa Krav Maga Mazowsze składa się z następujących oddziałów:
Warszawa Wola, Warszawa Ursus, Warszawa Ochota, Warszawa Mokotów, Warszawa Centrum, Pruszków, Piastów, Grodzisk Mazowiecki, Błonie, Brwinów, Żyrardów, Skierniewice, Ożarów Mazowiecki, Piaseczno, Łowicz, Sochaczew, Nadarzyn 

Pełen grafik sekcji KMM

Grupy junior:
-sekcja Krav Maga junior Pruszków
-sekcja Krav Maga junior Warszawa Ursus

krav maga mazowsze 

Back to Top