Wielu agresorów-kupa problemów

Wielu agresorów-kupa problemów

Wielu agresorów-kupa problemów

Brak komentarzy do Wielu agresorów-kupa problemów

Krav Maga jest jedynym systemem jaki znam, który już we wczesnym stadium rozwoju studenta uczy jak radzić sobie z zagrożeniem jakie niesie ze sobą więcej niż jeden oponent. Chodzi tu przede wszystkim o aspekty taktyczne, które należy wdrożyć, jak ustawianie ich w odpowiednim obszarze, ale również techniczne- praca na stopach zapewniająca szybkie przemieszczenie, czy też takie atakowanie i klinczowanie aby utrudniać możliwości ataku pozostałym agresorom. Sporo czasu poświęca się na ćwiczenia w tłumie i obrony przed wieloma agresorami, znajdowanie i precyzyjne atakowanie drugiego celu, walki zadaniowe w konwencji kilku na jednego, scenariusze rozwoju sytuacji z akcentem na kilku uzbrojonych agresorów.

Aby podnosić umiejętność obrony w aspekcie kilku agresorów ważne jest ćwiczenie tych elementów:

-ustawianie agresorów/praca na odpowiednich kątach- kluczowe jest takie przemieszczanie się w stosunku do napastników, tak aby żaden z nich nie był w stanie zajść za plecy, abyś nie został otoczony. Często spotkasz się z określeniem ustawiania w jednej linii, jednak biorąc pod uwagę dynamizm takiej sytuacji wolę mówić o ustawianiu w wycinku tortu, w pewnym obszarze, tak aby  nie dopuścić  do otoczenia Ciebie przez grupę. Nabieranie odpowiednich nawyków co do zmian kątów może się odbywać w dużym zakresie również w ćwiczeniu z jednym partnerem.

-jakość poruszania się/praca na stopach-elementy poruszania się w pozycji walki ćwiczymy na różne sposoby zarówno w pracy na sucho, jak i z jednym partnerem. Jeszcze większego znaczenia nabiera to podczas walki z grupą. To czy jesteś w stanie szybko i precyzyjnie skrócić dystans, odskoczyć, zmienić kąt walki będzie determinowało możliwość obrony i ataku.

-zdolność do zadawania mocnych kontrataków-jest to jeden z najtrudniejszych do przeprowadzanie i jeden z najbardziej zaniedbanych elementów w wielu sekcjach. Wymaga zarówno wiedzy technicznej, bazy siłowo-kondycyjnej, odpowiednio przygotowanych narządów ruchu(np. stabilne stawy nadgarstkowe, zahartowane dłonie itp.) oraz wyczucia, jakie nabiera się podczas walk z partnerem.

 

Leave a comment

Back to Top