Wielu agresorów-kupa problemów

Wielu agresorów-kupa problemów

Wielu agresorów-kupa problemów

9 komentarzy do Wielu agresorów-kupa problemów

Krav Maga jest jedynym systemem jaki znam, który już we wczesnym stadium rozwoju studenta uczy jak radzić sobie z zagrożeniem jakie niesie ze sobą więcej niż jeden oponent. Chodzi tu przede wszystkim o aspekty taktyczne, które należy wdrożyć, jak ustawianie ich w odpowiednim obszarze, ale również techniczne- praca na stopach zapewniająca szybkie przemieszczenie, czy też takie atakowanie i klinczowanie aby utrudniać możliwości ataku pozostałym agresorom. Sporo czasu poświęca się na ćwiczenia w tłumie i obrony przed wieloma agresorami, znajdowanie i precyzyjne atakowanie drugiego celu, walki zadaniowe w konwencji kilku na jednego, scenariusze rozwoju sytuacji z akcentem na kilku uzbrojonych agresorów.

Aby podnosić umiejętność obrony w aspekcie kilku agresorów ważne jest ćwiczenie tych elementów:

-ustawianie agresorów/praca na odpowiednich kątach- kluczowe jest takie przemieszczanie się w stosunku do napastników, tak aby żaden z nich nie był w stanie zajść za plecy, abyś nie został otoczony. Często spotkasz się z określeniem ustawiania w jednej linii, jednak biorąc pod uwagę dynamizm takiej sytuacji wolę mówić o ustawianiu w wycinku tortu, w pewnym obszarze, tak aby  nie dopuścić  do otoczenia Ciebie przez grupę. Nabieranie odpowiednich nawyków co do zmian kątów może się odbywać w dużym zakresie również w ćwiczeniu z jednym partnerem.

-jakość poruszania się/praca na stopach-elementy poruszania się w pozycji walki ćwiczymy na różne sposoby zarówno w pracy na sucho, jak i z jednym partnerem. Jeszcze większego znaczenia nabiera to podczas walki z grupą. To czy jesteś w stanie szybko i precyzyjnie skrócić dystans, odskoczyć, zmienić kąt walki będzie determinowało możliwość obrony i ataku.

-zdolność do zadawania mocnych kontrataków-jest to jeden z najtrudniejszych do przeprowadzanie i jeden z najbardziej zaniedbanych elementów w wielu sekcjach. Wymaga zarówno wiedzy technicznej, bazy siłowo-kondycyjnej, odpowiednio przygotowanych narządów ruchu(np. stabilne stawy nadgarstkowe, zahartowane dłonie itp.) oraz wyczucia, jakie nabiera się podczas walk z partnerem.

 

9 komentarzy

 1. Kayıt Ol | Gate.io  - 11 maja, 2023 - 12:52 am

  At the beginning, I was still puzzled. Since I read your article, I have been very impressed. It has provided a lot of innovative ideas for my thesis related to gate.io. Thank u. But I still have some doubts, can you help me? Thanks.

 2. gate.io  - 29 maja, 2023 - 9:59 pm

  I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

 3. gate.io  - 2 czerwca, 2023 - 8:28 pm

  I may need your help. I tried many ways but couldn’t solve it, but after reading your article, I think you have a way to help me. I’m looking forward for your reply. Thanks.

 4. User Login  - 11 czerwca, 2023 - 7:17 am

  The point of view of your article has taught me a lot, and I already know how to improve the paper on gate.oi, thank you.

 5. gate.io é confiavel  - 17 czerwca, 2023 - 12:44 am

  Do you mind if I quote a couple of your articles as long asI provide credit and sources back to your website?My blog site is in the very same niche as yours and my users would certainly benefit from some of the information you present here.Please let me know if this okay with you. Thanks!

 6. 20bet  - 15 września, 2023 - 11:39 pm

  Your article gave me a lot of inspiration, I hope you can explain your point of view in more detail, because I have some doubts, thank you.

 7. شركة كشف تسربات المياه بالرياض  - 10 października, 2023 - 3:43 pm

  تعتبر الرياض من المدن التي تعاني من مشكلة تسربات المياه بشكل كبير، وذلك نظرًا للتغيرات المناخية والأعطال التي تواجه شبكات المياه والصرف الصحي. لذلك، يُنصح باللجوء إلى خدمات كشف تسربات المياه في الرياض، حيث تتمثل هذه الخدمة في تحديد مصادر تسربات المياه بدقة وبسرعة، والعمل على إصلاحها بأفضل الطرق والأساليب، وذلك بواسطة فريق عمل مؤهل ومدرب على أعلى مستوى من الخبرة والكفاءة. ويتم استخدام أحدث التقنيات والأجهزة المتخصصة في هذا المجال لضمان الحصول على نتائج دقيقة وموثوقة.

 8. Rastrear Celular  - 2 lutego, 2024 - 12:50 pm

  Quando você esquecer a senha para bloquear a tela, se você não inserir a senha correta, será difícil desbloquear e obter acesso. Se você achar que seu namorado / namorada suspeita, você pode ter pensado em hackear o telefone Samsung dele para obter mais evidências. Aqui, iremos fornecer-lhe a melhor solução para descobrir a palavra-passe do telemóvel Samsung.

 9. Rastrear Celular  - 11 lutego, 2024 - 2:36 pm

  Se você está pensando em usar um aplicativo espião de celular, então você fez a escolha certa.

Leave a comment

Back to Top