zdjęcie w tle na wydarzenie samoobrona dla kobiet warsztat

ZAJĘCIA NIEODPŁATNE

ZAPISY W FORMULARZU NA NA DOLE STRONY

17 GRUDNIA NIEDZIELA 15:30-19:30 SP 2 Elizy Orzeszkowej 3/5 

Wyobraź sobie, że jedziesz autobusem. Jesteś zaczytana w książkę albo właśnie przeglądasz zdjęcia znajomych na facebook’u. Nie widzisz przy tym, że mężczyzna siedzący na wprost, uważnie Cię obserwuje. Podczas, gdy Ty z zaciekawieniem śledzisz dalsze losy ulubionej bohaterki lub like’ujesz nowy post przyjaciółki, on układa w głowie plan. Wysiadasz na swoim przystanku. Niewiele myślisz. Idziesz na autopilocie. Skręcasz w boczną uliczkę, by skrócić sobie drogę do domu. Mężczyzna z autobusu podąża za Tobą, ale Ty początkowo nie zwracasz na niego uwagi. Po chwili orientujesz się, że coś jest jednak nie tak. W zaułku zostajecie sami. On i Ty… (…).

Jak Twoim zdaniem będzie wyglądał dalszy ciąg tej opowieści? To, jak ułożysz jej zakończenie zależy tylko od Ciebie. Albo wróć do początku i napisz scenariusz zupełnie inaczej.

Samoobrona to nie tylko nauka technik fizycznych, ale przede wszystkim budowanie siły psychicznej i pewności siebie. Kobiety, które uczą się samoobrony, zyskują poczucie kontroli nad swoim ciałem i umysłem, co prowadzi do zwiększenia samoświadomości i pewności siebie.

Samoobrona nie tylko jako Walka Fizyczna

Samoobrona to również umiejętność wykrywania zagrożeń, unikania konfliktów i, jeśli to konieczne, obrony przed przemocą. Obejmuje to świadomość otoczenia, umiejętność oceny sytuacji i podejmowanie świadomych decyzji w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Różnorodność Technik i Podejść

Trening samoobrony dla kobiet obejmuje różnorodne techniki walki, unikania zagrożeń oraz treningi skupiające się na psychologicznym przygotowaniu do ewentualnej sytuacji konfliktowej. Niektóre szkoły samoobrony kładą nacisk na techniki fizyczne, podczas gdy inne skupiają się na rozwijaniu pewności siebie i umiejętności werbalnej obrony.

Samoobrona jako Ścieżka Ku Empowermentowi

Samoobrona dla kobiet to więcej niż tylko nauczanie technik walki. To proces budowania siły wewnętrznej, pewności siebie i świadomości własnego ciała. Kobiety, które uczą się samoobrony, często odnoszą korzyści nie tylko w kontekście bezpieczeństwa osobistego, ale również w sferze psychologicznej i społecznej.

Program zawiera takie zagadnienia jak:

 • nauka technik atakowania: podstawowymi ciosami oraz kopnięciami zmodyfikowanymi pod kątem skutecznego zastosowania ich przez kobiety
 • nauka stosowania najprostszych dźwigni,
 • znajomość miejsc wrażliwych na ciele człowieka, czyli te które powinny być atakowane w pierwszej kolejności w sytuacji samoobrony,
 • naukę technik obrony przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, chwytami za ubranie, duszeniami, obchwytami tułowia, atakami kiedy kobieta znajduje się na ziemi oraz innymi sytuacjami zagrożenia które najczęściej zdarzają się kobietom w różnych miejscach (ulica, winda, schody , teren leśny),
 • tematyka psychologicznych aspektów samoobrony (panowanie nad stresem, trzeźwość umysłu podczas obrony),
 • tematyka prewencji (rozpoznawanie zagrożeń, unikanie miejsc niebezpiecznych, zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym, wczesna reakcja),
 • postawy i pozycje ciała w sytuacji zagrożenia,
 • widzenie peryferyjne (poszerzenie pola widzenia)
 • wykorzystanie do obrony przedmiotów które znajdują się w pobliżu
 • podstawy psychologii agresji,
 • techniki  i taktyka obrony w pomieszczeniach zamkniętych,
 • obrona i taktyka walki przy próbie gwałtu,
 • kształtowanie cech motorycznych niezbędnych w samoobronie takich jak: siła, szybkość, wytrzymałość
 • poprawa ogólnej sprawności fizycznej

Techniki podsumowywane są podczas treningów scenariuszowych. Dla zwiększenia realizmu posługujemy się wiedzą dotyczącą tego kiedy, gdzie i w jaki sposób najczęściej dochodzi do napaści na kobiety. Program treningowy łączy różne dziedziny wiedzy, techniki i metody aby zminimalizować ryzyko bycia napadniętą oraz uczy jak aktywnie podjąć obronę własną w takiej sytuacji nie doprowadzając do efektu znieruchomienia.

Weź ze sobą mamę, córkę, koleżankę, przyjaciółkę, daj im szansę aby również mogły czuć się bezpieczniej!

Celem prowadzonego warsztatu samoobrony dla kobiet jest:

 • nabycie podstawowej umiejętności oceny zagrożeń;
 • nabycie pewności siebie oraz wyzbycie się syndromu ofiary;
 • nauka wyzwalania kontrolowanego instynktu walki w sytuacjach zagrożenia;
 • budowanie świadomości  i utrzymywanie „bezpiecznego dystansu”;
 • nauka skutecznych odruchów w reakcji na atak.
WARSZTAT SAMOOBRONY DLA KOBIET

WARSZTAT SAMOOBRONY DLA KOBIET

Po wysłaniu formularza na podany e-mail zostanie wysłane potwierdzenie zapisu oraz informacje organizacyjne

Zgłoszenie na wydarzenie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i RODO dostępnych poniżej
Deklaruję, że jestem mieszkańcem miasta Kobyłka

Regulamin uczestnictwa w warsztacie
RODO

 

Back to Top