STANOWISKO KRAV MAGA MAZOWSZE W ZWIĄZKU Z COVID-19

STANOWISKO KRAV MAGA MAZOWSZE W ZWIĄZKU Z COVID-19

STANOWISKO KRAV MAGA MAZOWSZE W ZWIĄZKU Z COVID-19

Możliwość komentowania STANOWISKO KRAV MAGA MAZOWSZE W ZWIĄZKU Z COVID-19 została wyłączona

Drodzy Klubowicze,
w ramach regularnych treningów krav maga – obok obron, ataków, bazy siłowo-kondycyjnej, uczymy Was prewencji i procedur bezpieczeństwa. Pierwsza zasada Krav Maga stanowi: „unikaj miejsc i sytuacji niebezpiecznych” – unikaj zagrożenia. Z pełną świadomością jestem gotowy napisać, że właśnie stanęliśmy w jego światowym obliczu.
Doniesienia od wielu naszych zagranicznych przyjaciół i znajomych, potwierdzają to, co przekazują nam polskie media.

Nastał odpowiedni moment, abyśmy sami zastosowali się do tego, czego Was uczymy. Realizując I zasadę Krav Maga postanawiam – podobnie jak wiele innych klubów sportów walki – ZAWIESIĆ WSZYSTKIE TRENINGI W NASZYM KLUBIE OD DZISIAJ WŁĄCZNIE DO ODWOŁANIA.

Na początku podchodziliśmy do koronawirusa sceptycznie. Myślę, że tak jak większość liczyliśmy, że sytuacja szybko zostanie opanowana. Niestety, stało się inaczej. Nie wszystkie kluby odwołują swoje treningi – wyposażają się w środki czystości i zachęcają do częstszego mycia rąk. W mojej ocenie, zgodnie z informacjami dotyczącymi rozprzestrzeniania się COVID-19, są to działania, które nie uchronią przed potencjalnym zagrożeniem, szczególnie, że sporty walki są sportami znacząco kontaktowymi, osoba zarażona może nie wykazywać żadnych objawów a sam wirus może utrzymywać się w powietrzu przez kilka godzin. Rozumiem jednak, że z taką sytuacją spotykamy się wszyscy pierwszy (oby ostatni) raz w życiu, zatem każda decyzja może okazać się błędna. Decyzję o zawieszeniu wszystkich treningów podejmuję, ze świadomością, że przez wiele osób może ona zostać odebrana jako zbyteczna.

Jeśli jednak przekaz mediów jest prawdziwy, nie mogę dopuścić, aby moi trenerzy, klubowicze i ich rodziny byli w jakikolwiek sposób zagrożeni. Nie mam zamiaru udawać kolejnego moralizatora i przypominać Wam o higienie i pozostaniu w domach. Wiem, że nie każdy może pozwolić sobie na pracę z domu. COVID-19, który najpierw wielu śmieszył lub był ignorowany, teraz uderza w nasze zdrowie, rodzinne relacje, gospodarkę i w nasz umysł, siejąc panikę.

Mam tylko nadzieję, że jesteście gotowi teraz na walkę, z nieco innym przeciwnikiem. Liczę, że nasze klubowe hasło: „zawsze silni, zawsze gotowi”, teraz wybrzmi najmocniej.
Z naszej klubowej bazy pozostajemy z Wami w stałym facebook`owym kontakcie, aby Wasze waleczne, walące jak młoty serca nie ucichły. Czekam na moment, w którym wszyscy razem spotkamy się w naszych klubowych sekcjach bez obaw, pełni naładowanych akumulatorów by pójść na pełnej, zrzucając z siebie stres związany z pandemią.

Nigdy w życiu nie spodziewałem się, że przyjdzie mi w ten sposób do Was pisać. Pamiętajcie, że jako klub jesteśmy jednością! Będziemy udostępniać Wam filmiki instruktażowe i kontaktować się z Wami online, abyście mogli trenować w domu, również pod okiem każdego z naszych trenerów. Sebastian DąbrowskiPrzemek Migda i ja – pozostajemy do Waszej dyspozycji.

W imieniu całej kadry KMM, życząc Wam i sobie zdrowia oraz wytrwałości –
Andrzej Gross.

ZAWSZE SILNI! ZAWSZE GOTOWI

Back to Top