Kombinacja technik ofensywnych-uderzenia, chwyty, kopnięcia. KMM Camp 2016

Kombinacja technik ofensywnych-uderzenia, chwyty, kopnięcia. KMM Camp 2016

Kombinacja technik ofensywnych-uderzenia, chwyty, kopnięcia. KMM Camp 2016

Brak komentarzy do Kombinacja technik ofensywnych-uderzenia, chwyty, kopnięcia. KMM Camp 2016
YouTube player

Cały czas staram się podkreślać, że odpowiednio prowadzony trening krav maga to wszechstronny rozwój techniczny, taktyczny, mentalny i fizyczny. Wiele osób kojarzy krav maga jedynie przez pryzmat brudnych chwytów typu kopanie w jajca, wydłubywanie oczu, uderzanie w gardło, gryzienie itp. Jednak jeśli zagłębicie się w techniki to okazuje się, że jest tu wszystko co nowoczesnemu fighterowi do szczęścia potrzebne- solidny trening uderzeń, kopnięć, chwytów, rzutów, walki na ziemi i walki z użyciem narzędzi. Zatrzymajmy się dłużej na kwestii technik. Każda osoba, która rozpoczyna przyswajanie wiedzy zaczyna od podstaw typu pozycja, poruszanie, obrona przed pojedynczymi atakami, wyprowadzanie pojedynczych kontr, potem zaczynają się sekwencje ataków i obron, wzajemne przeplatanie, łączenie dystansów i płaszczyzn po to aby stać się możliwie kompletnym.

Kiedy mówimy o budowaniu kombinacji dobrze jest, żeby każda była przez ciebie tak pomyślana, abyś zaczynał z wizją końca. Inaczej mówiąc w twoim treningu potrzebna jest celowość, musisz wiedzieć po co wykonujesz dany element, co on ci oferuje w kontekście walki oraz do czego będziesz przechodził po jego wykonaniu. Jeżeli tego zabraknie będziesz jedynie reagował na to co „zaproponuje” ci przeciwnik. Jeśli natomiast będziesz ćwiczył sekwencje ataków uwzględniając jak one wpłyną na agresora to będziesz w stanie tworzyć różne strategie, którymi posłużysz się w trakcie starcia.

Przykładem zaplanowanej strategii zawierającej zaawansowane technik jest powyższe video. Prezentujemy w nim jak przechodzić poprzez wybrane elementy do kontroli na ziemi.

Back to Top