PLAKAT SENIOR (4)

 

ZGŁOSZENIA W FORMULARZU PONIŻEJ – ZAJĘCIA NIEODPŁATNE – LISTA REZERWOWA

START ZAJĘĆ 02 MARCA 2024 
CZAS TRWANIA ZAJĘĆ – KAŻDA SOBOTA ( z wyłączeniem świąt) do 29 CZERWCA 2024
GODZ: 10:45-12:45
LOKALIZACJA: Miejski Ośrodek Kultury Aleja Jana Pawła II 22 Kobyłka
wiek uczestników: 8-13 lat
maksymalna ilość grupy: 20 dzieci

Zajęcia samoobrony i treningu ogólnorozwojowego to program mający na celu zwiększenie bezpieczeństwa osobistego wg specjalnych programów szkoleniowych wśród najmłodszych.

Dzieci uczą się jak nie stać się ofiarą przemocy oraz jak nigdy nie być jej sprawcą. Z racji, iż krav maga to hybryda różnych sztuk walki dostosowanych do sytuacji napaści ulicznych/szkolnych dziecko wprowadzane jest w arkana podstaw boksu, kickboxingu, judo, bjj, zapasów.

Podczas zajęć dzieci:
 nabierają pewności siebie,
 poprawiają sprawność i kondycję fizyczną,
 uczą się jak radzić sobie z rówieśnikami
 wzmacniają poczucie własnej sprawczości – pracują nad kompetencjami miękkimi
 przerabiają najróżniejsze scenariusze napaści i szkolone są jak sobie w nich poradzić
 współpracują z rówieśnikami w grupie i zawiązują przyjaźnie
 odbywają nieodpłatnie szkolenia z prawnikiem i psychologiem sportu
 uczą się dyscypliny i szacunku do siebie nawzajem

Trening Krav maga dla dzieci pomaga w bezpieczny sposób zwiększać sprawność fizyczną, uczyć się dyscypliny, samokontroli i nabierać większej pewności siebie. System szkolenia, metody treningowe oraz program dostosowany jest do charakteru grupy oraz do możliwości ćwiczących. Biorąc pod uwagę coraz większą ilość agresji wśród dzieci i młodzieży akcent stawiany jest na naukę umiejętności, technik oraz zachowań, które pomagają odpowiednio reagować w sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia.

Program treningu: POZIOM PODSTAWOWY 1 1.Przemieszczanie -Pozycja walki/obronna -Poruszanie się w pozycji walki w 4 podstawowych kierunkach -Wstawanie obronne/defensywne 2.Pady i przewroty -Pad w przód na ścianę/ziemię -Pad w tył 3.Uderzenia -Uderzenia proste podstawą dłoni/pięścią w miejscu -Uderzenia okrężne podstawą dłoni -Uderzenia poziome łokciem -Uderzenia młotkiem w przód 4.Kopnięcia -Ofensywne kopnięcie podudziem w strefę kroku -Kopnięcie proste stopą w przód (noga wykroczna i zakroczna) -Kopnięcie proste kolanem 5.Obrony -Obrona wewnętrzna przed ciosem prostym poprzez zbicie ręki atakującej -Podstawowa obrona zewnętrzna 360 stopni przed ciosem okrężnym -Obrona przed kopnięciem prostym przez zbicie 6.Parter -Obrona nogami przed stojącym agresorem 7.Uwolnienia i trzymania -uwolnienie z duszenia na prostych rękach w miejscu -uwolnienie z duszenia na prostych rękach leżąc -Uwolnienie z chwytu za nadgarstek 10.Kombinacje -Walka z cieniem z wykorzystaniem uderzeń prostych i kopnięć prostych. 

UWAGA! AKTUALNIE MIEJSCA NA ZAJĘCIA ZOSTAŁY WYCZERPANE. 

 

  1. REGULAMIN UDZIAŁU W ZAJĘCIACH
  2. RODO

Back to Top