Sekcja Krav Maga Warszawa Centrum/Śródmieście

SP nr 48, ul. S.Sempołowskiej 4

DZIEŃ PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA
GODZINA 20:00-21:30 18:00-19:30

KROK PO KROKU REJESTRACJA NA TRENING PRÓBNY

Czytaj więcej 

Sekcja Krav Maga Warszawa Ursus

SP 14, ul. Sosnkowskiego 10, Sala „Pod Balonem” (po prawej stronie od głównego wejścia do szkoły)

DZIEŃ PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA
GODZINA 18:30-20:00 18:30-20:00

KROK PO KROKU REJESTRACJA NA TRENING PRÓBNY

Czytaj więcej 

Sekcja Krav Maga Warszawa Wola

ZSI ul. Deotymy 37

DZIEŃ PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA
GODZINA 20:00-21:30 –  20:00-21:30

KROK PO KROKU REJESTRACJA NA TRENING PRÓBNY

Czytaj więcej 

Sekcja Krav Maga Warszawa Ochota

Zespół Szkół nr 4, ul. Szczęśliwicka 46

DZIEŃ PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA
GODZINA 20:00-21:30 20:00-21:30

KROK PO KROKU REJESTRACJA NA TRENING PRÓBNY

Czytaj więcej 

Sekcja Krav Maga Warszawa Mokotów
Liceum ul. Wiktorska 99

DZIEŃ PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK SOBOTA NIEDZIELA
GODZINA 18:00-19:30 18:00-19:30

KROK PO KROKU REJESTRACJA NA TRENING PRÓBNY

Czytaj więcej 

POBIERZ GRAFIK KMM – KRAV MAGA WARSZAWA (PDF)

Ośrodek szkolenia Krav Maga Warszawa

Grupa KMM zaprasza do skorzystania z wyjątkowej możliwości treningowej w zakresie samoobrony i realnej walki wręcz. Nasze sekcje Krav Maga w Warszawie mieszą się w 5 dzielnicach: Warszawa Śródmieście, Warszawa Wola, Warszawa Ochota, Warszawa Ursus, Warszawa Ursynów. Jedna, miesięczna składka uprawnia do treningów we wszystkich tych lokalizacjach co daje niespotykaną dotąd możliwość trenowania z dużą częstotliwością co ostatecznie przeradza się w szybki progres treningowy.

Realizujemy pełny program szkoleniowy izraelskiego systemu walki wręcz i samoobrony krav maga. Działalność treningową wykonujemy nieprzerwanie od 2009 roku. Szkolimy cywilów, prywatne firmy i służby mundurowe. Organizujemy szereg specjalistycznych szkoleń, wyjazdy na obozy treningowe oraz kwalifikacje na stopnie szkoleniowe. Dzięki skupieniu na jakości wykonywanej pracy staliśmy się największą w regionie i jedną z największych w Polsce szkół samoobrony i walki.

Wszystkie grupy rozpoczynają od nauki podstawowych technik, taktyk i poprawy kondycji fizycznej:

-poruszanie się; -obrony przed uderzeniami, kopnięciami i chwytami; -nauka wyprowadzania ataków wszystkimi częściami ciała; -unikanie, deeskalacja, ewakuacja z niebezpiecznego miejsca; -podstawowe rzuty, kontrole, duszenia, dźwignie; -podstawy walki w parterze; -obrony przed kijem, nożem oraz krótką bronią palną; -taktyka działań przeciwko agresywnej grupie

Po zapoznaniu się z grupą podstawowych technik osoby z grup Krav Maga Warszawa mogą kontynuować naukę w grupie regularnej(kontynuującej), która stawia sobie za cel pogłębienie wcześniej poznanych umiejętności, łączenie ze sobą różnych płaszczyzn walki, umiejętność realizowania zadanego planu walki.

Dla osób regularnie uczęszczających na zajęcia i gotowych na pogłębianie swojego warsztatu przygotowaliśmy liczne szkolenia specjalistyczne pod wspólną nazwą Krav Edge:

-Tactical Shooter- trzypoziomowe szkolenie strzeleckie prowadzone we współpracy z operatorami jednostek specjalnych. Obejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące posługiwania się pistoletem. Od nauki poprawnego załadowania magazynka po poruszanie się z bronią i oddawanie strzałów do ruchomego celu.

-Bus Fight- środowiskowy trening mający na celu adaptację pewnych standardowych technik do warunków panujących w środkach masowego transportu i związane z tym wyzwania.

-CQB- środowiskowy trening samoobrony i walki w warunkach ograniczonej przestrzeni

-Bar Fight- środowiskowy trening zachowań i umiejętności wykorzystania przestrzeni walki w barze/dyskotece/restauracji

-Car Defense- najważniejsze techniki i taktyki samoobrony/walki w odniesieniu do środowiska pojazdu

-Ground Tech.-zbiór najskuteczniejszych technik walki w płaszczyźnie parterowej-przejścia, ucieczki z zagrożonych pozycji, techniki kończące

Regularne treningi w Grupie KMM to zdaniem wielu najlepsza szkoła samoobrony w Warszawie– skupiają się na nauce skutecznych technik i metod obrony przed napastnikiem uderzającym, kopiącym, uzbrojonym w ostry przedmiot lub kij, jak również nauce walki na ziemi i działaniom obronnym przeciwko grupie agresorów. Trening odbywa się w przyjaznej atmosferze, nastawionej na przyswojenie wiedzy i umiejętności. Dokładamy wszelkich starań, aby instrukcje były na najwyższym możliwym poziomie i jednocześnie wymagamy zaangażowania w wykonywane ćwiczenia.

Pracujemy w oparciu o ustalony, jawny plan szkoleniowy, który jest podstawą wymagań egzaminacyjnych. Regularnie organizujemy tematyczne szkolenia specjalne prowadzone przez najlepszych specjalistów z kraju-z zakresu obrony i walki nożem, bezpiecznego poruszania się w środkach masowego transportu, strzelania obronnego, walki parterowej, treningu siłowo-kondycyjnego oraz wielu innych. Na życzenie opracowujemy szkolenia dopasowane do specyficznych potrzeb danego klienta.

Podejmując wyzwanie treningu w naszej grupie zyskujesz jedyną w swoim rodzaju możliwość zbudowania unikatowych umiejętności, poprawy bezpieczeństwa osobistego oraz godnej podziwu formy fizycznej. Wszystkie treningi w sekcjach Krav Maga Warszawa dostosowane są do możliwości członków grupy, często stosowany jest podział na podgrupy w zależności od stażu i stopnia. Zajęcia prowadzone są zgodnie z najnowocześniejszymi trendami w zakresie treningu technicznego, mentalnego oraz siłowo-kondycyjnego. Każdy półroczny cykl treningów kończy się zarówno tygodniowym obozem treningowym jak i egzaminem technicznym(wymagania są jawne, prezentowane na stronie Grupy KMM). Jeżeli szukasz kompetentnego ośrodka Krav Maga Warszawa z dużą ilością lokalizacji, treningów, ofertą dedykowanych szkoleń specjalnych, przyjazną atmosferą oraz wyjątkową kadrą trenerską to zapraszamy do wstąpienia w nasze szeregi.

Ze względu na częste pytania dotyczące tego jak wygląda trening krav maga poniżej prezentujemy relacje z regularnych treningów.

 

RELACJE Z TRENINGÓW KRAV MAGA WARSZAWA

PROPORCJE POMIĘDZY OFENSYWĄ A DEFENSYWĄ W TAKTYCZNYM SYSTEMIE WALKI KRAV MAGA
DSC_3673Ile w samoobronie na ulicy powinno być technik obrony a ile ataku ? Czy da się tylko „bronić” i co ta obrona tak naprawdę oznacza?  Do każdej techniki obrony musimy mieć przygotowany kontratak, serię ciosów, nie możemy bronić się przykładowo zbiciem przed ciosem prostym lub unikami w nieskończoność.  Każdy napastnik zaatakuje na swój sposób tak jak  każdy  zawodnik sportów walki  ma swój styl. Jeden bardziej agresywnie drugi krzycząc ale mniej uderzając kolejny tylko szarpiąc.Kontratak więc zależny jest od sytuacji w jakiej się znajdujemy.Przed ciosami możemy bronić się poprzez zbicie, uniki, odchylenie, kontratakujemy ciosami lub skróceniem dystansu do klinczu nadal mamy możliwość uderzania, kopania.

 

Czytaj więcej...

JAKIE TECHNIKI KRAV MAGA DAJĄ NAJWIĘKSZE SZANSE POWODZENIA W STARCIU Z AGRESYWNYM PRZECIWNIKIEM
DSC_3859Niestety nie ma idealnej techniki na pokonanie agresywnego przeciwnika. Każdy napastnik zaatakuje inaczej tak jak każda ofiara obroni się na inny sposób. Trenując Krav Maga uczymy nasze ciało aby wykonało serię ciosów, kopnięć, chwytów. Płynnie, zdecydowanie, mocno, zachowując kontrolę tego co robimy.  Każdy człowiek jest zbudowany inaczej i ma inne predyspozycje do walki, trenując systematycznie uczymy się naszej złotej serii ciosów w dystansie jak i w klinczu przykładowo podczas szarpaniny z agresorem.  Agresywny napastnik można powiedzieć że jest łatwiejszą wersją napastnika ponieważ już wiemy co chce zrobić, nie zagaduje ‘’usypia nas ‘’ aby zaatakować mamy możliwość przygotowania się do ataku zachować bezpieczny dystans jeśli nie spanikujemy to my możemy uśpić czujność aby wyprzedzić atak.

Czytaj więcej...

KLINCZ TAJSKI I KLINCZ ZAPAŚNICZY
klincz-tulowiaDzisiejszy trening zaczynamy od klinczu zapaśniczego. Jest to takie skontrolowanie przeciwnika w którym, kontrolujemy jego łopatkę oraz łokieć z przeciwnej strony. Partner treningowy adekwatnie wykonuje to samo. Takie trzymanie pozwala wychylać partnera na boki oraz trzymając łokieć nie pozwalamy na ataki tą ręką z jego strony. Aby dobrze przećwiczyć owe trzymanie będziemy zmieniali pozycję walki nie tracąc kontaktu z partnerem, jednocześnie zmieniamy uchwyty. Ręka z łopatki wędruje na łokieć partnera, natomiast ręka z łokcia wędruje wysoko na łopatkę. Dalej wykonujemy to samo w ruchu. Zamieniając ręce idziemy do przodu i do tyłu kilka kroków. Dalej będziemy starali się wychylić partnera z centrum jego masy. Ściągamy łopatkę partnera do siebie zabierając tą samą nogę do tyłu. Tak samo w drugą stronę.

Czytaj więcej...

DUSZENIE Z PRZODU NA PROSTYCH RĘKACH
 EGZAMIN NA STOPNIE SZKOLENIOWE CZERWIEC 2017Dzisiejszy temat brany na warsztat to duszenia. Aby dobrze przygotować się do tego zagadnienia, standardowo zaczynamy od rozgrzewki. Kiedy już podniesiemy temperaturę ciała, dogrzewamy szyję. Zalecamy unikać pełnej rotacji w karku. Zacznijmy sobie najpierw od unoszenia głowy góra, dół. Dalej lewo, prawo, pół okręgi z przodu, z tyłu. Ucho do barku. To samo wykonujemy leżąc na ziemi, gdzie przeszkadza nam grawitacja i ćwiczenie wydaje się być trudniejsze. Z partnerem akcje zaczynamy od najprostszego duszenia z przodu na prostych rekach. Partner układa dłonie na naszej szyi i zaczyna wywierać presję, Naszą najszybszą obroną będzie wykonanie  z naszych dłoni haków (palce zintegrowane z kciukiem), które mają za zadanie odciągać przedramiona agresora do zewnątrz.

Czytaj więcej...

POZYCJA BIERNA, UCHWYCENIE ZA UBRANIE, ATAKI CIOSAMI PROSTYMI ORAZ KOPNIĘCIE FRONTALNE
krav maga warszawa
Zaczynamy kolejny trening. Standardowo instruktor ustawia wszystkich w dwuszeregu. Pada komenda, kolejno odlicz. Gdy już wiadomo ile jest osób na treningu, przechodzimy do rozgrzewki. W zależności od tematu dzisiejszego treningu, dobieramy odpowiednią rozgrzewkę tematyczną. Na początku podnosimy temperaturę organizmu, dalej rozgrzewamy stawy i wpływamy na układ mięśniowy poprzez krótkie ćwiczenia siłowe. Kończymy rozgrzewkę ćwiczeniami specjalistycznymi, które są opracowane pod kątem danych technik.W czasie rozgrzewki na treningach Krav Maga Mazowsze nie tylko stosujemy trucht dookoła sali ale i również kolumnę ćwiczebną, ćwiczenia w parach, ćwiczenia na długościach w poprzek sali jak i praca w tłumie.

Czytaj więcej...

NAUKA KOPNIĘĆ W KRAV MAGA
PODSTAWOWE TECHNIKI KRAV MAGA WARSZAWA
Najlepsze kopnięcia posiadają zawodnicy Muay Thai, Kickboxingu czy też Karatecy. Krav Maga jako system stara się nie odbiegać od jakości kopnięć, które reprezentują wyżej wymienione sporty. Często się zdarza, że nasi studenci, kiedy zaczynają uczęszczać do innych klubów sportowy w celu pogłębienia wiedzy, okazuje się że nie są oni całkowitymi laikami w temacie kopnięć. Na regularnych treningach nasi instruktorzy dbają o naukę poprawnych kopnięć, kreowanie w naszych wychowankach szybkości oraz mocy kopnięcia.Trening zaczynamy od solidnej rozgrzewki. Dalej dodajemy specjalistyczne ćwiczenia właśnie pod różnego typu kopnięcia. Dobrym sposobem na rozgrzanie naszych nóg jest rozciąganie dynamiczne, polegające na wymachach nogami w różnych kierunkach. Unikamy rozciągania statycznego na początku, gdyż powoduje to osłabienie włókien mięśniowych co w efekcie będzie się przekładało na moc kopnięcia.

Czytaj więcej...

OBRONA PRZED DUSZENIEM PRZEDRAMIENIEM
seminarium krav maga
Ostatni trening przebiegał pod tematem przeprowadzki i przejścia do duszenia. Kontynuujemy ostatni trening rozwijając go o nowe elementy. Taki system, gdzie powtarzamy ostatni trening i wplatamy nowe elementy na kolejnym treningu, najefektywniej wpływa na naszych studentów. Już nie omawiamy szczegółowo ostatniego tematu, tylko od razu powtarzamy ostatnie elementy. W taki sposób budujemy pewne schematy, które rozwijamy, i które dużo łatwiej zapamiętać oraz przyswoić. Kontynuacją dzisiejszego treningu będzie wyjście z duszenia przedramieniem.

Czytaj więcej...

OBRONA PRZED AGRESOREM UZBROJONYM W NÓŻ
OBRONA PRZED AGRESOREM UZBROJONYM W NÓŻ KRAV MAGA WARSZAWA

Nóż jest to bardzo niebezpieczne narzędzie. W dzisiejszych czasach nóż można nabyć za kilkanaście złotych i skutecznie go ukryć pod ubraniem. Nawet nożyk do cięcia tapet, jest w stanie przy szybkim cięciu dostać się niemalże do samej kości. Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że jest on w dłoni agresora bardzo słabo widoczny a zwłaszcza późną porą. Osoby niewyspecjalizowane w walce nożem potrafią zadać mnóstwo śmiertelnych ran. Widać to bardzo dobrze na nagraniach z monitoringu ulicznego. Dlatego oprócz podstawowej obrony przed nożownikiem, najważniejszy jest dystans i skanowanie otoczenia. Jeśli zbliża się do Ciebie agresor u którego dobrze nie widzisz obydwu rąk, najprawdopodobniej sięga on po ukryte narzędzie.

Czytaj więcej...

OBRONA PRZED AGRESOREM UZBROJONYM W PAŁKĘ, RURĘ LUB INNE DŁUGIE NARZĘDZIE
OBRONA PRZED ATAKIEM KIJEM LUB NIEBEZPIECZNYM NARZĘDZIEM KRAV MAGA WARSZAWA

Z fizyki wiadomo, że największe obrażenia może wywołać końcówka kija przy pełnym zamachu. Dlatego kiedy tylko spostrzeżesz agresora uzbrojonego w jakieś narzędzie, niezwłocznie opuść niebezpieczne miejsce o ile jest to możliwe. Jeśli nie masz możliwości natychmiastowej ewakuacji musisz za wszelką cenę jak najszybciej skrócić dystans między Tobą a agresorem. Każde inne pośrednie miejsce w zasięgu narzędzia będzie skutkowało, być może trwałymi obrażeniami.Trening zaczynamy od wykonania techniki na sucho w kolumnie ćwiczebnej. Pierwsze składowe wykonania obrony to unoszenie obydwu wyprostowanych rąk do góry. Ręce są złączone a przedramiona zakrywają uszy. Głowa powinna być lekko pochylona do dołu.

Czytaj więcej...

UCHWYCENIE ZA BARK LUB NADGARSTEK
UWOLNIENIE Z CHWYTU ZA NADGARSTEK

Co zrobić kiedy ktoś się do nas zbliża i ma zamiar nas uchwycić. Kiedy nas złapie i chce zaciągnąć np. do auta czy jakiegoś pomieszczenia. Kiedy zamierza nas kopnąć w brzuch. Zaczynamy od rozgrzewki ogólnorozwojowej. Podnosimy tętno i rozprowadzamy maź stawową pomiędzy naszymi stawami. Dalej przechodzimy do rozgrzewki specjalistycznej, mającej na celu wprowadzenie uczestników zajęć w podstawowe ruchy, zbliżone do techniki, którą będziemy omawiać później. Na początku rozmawialiśmy o uchwyceniach, więc pierwszym ćwiczeniem będzie uchwycenie partnera za nadgarstek. Obrona przed takim uchwyceniem jest bardzo prosta.

Czytaj więcej...

UWOLNIENIE Z OBCHWYTU ZA SZYJĘ ORAZ SPROWADZENIE DO PARTERU I OBRONY PRZED AGRESOREM, KTÓRY JEST W DOSIADZIE
OBCHWYT GŁOWY POD PACHĄ KRV MAGA WARSZAWA

Zaczynamy od rozgrzewki, głównie stawiamy dzisiaj na rozgrzanie karku oraz na wzmożenie elastyczności ciała, gdyż będziemy się poruszać w parterze. Kark jest szczególnie ważny, ponieważ na nasze zajęcia uczęszczają nie tylko osoby bardzo sprawnie fizycznie, ale również osoby które większość czasu spędzają w pracy przed komputerem i kark nierozgrzany, po treningu może uprzykrzać życie. Początek treningu zaczynamy od wyprowadzania cisów prostych. Zmiana jest co jeden cios. W obronie stosujemy zbicia. W tym ćwiczeniu trenujemy wiele aspektów. Po pierwsze partner uczy się poprawnego wykonywania ciosu prostego w poruszaniu się. Uczymy się odpowiedniego wyczucia dystansu, tajmingu, szybkości oraz celności.

Czytaj więcej...

PADY W TYŁ I SZYBKIE WSTAWANIE DEFENSYWNE
WSTAWANIE DEFENSYWNE KRAV MAGA WARSZAWA

Doskonalenie padów i szybkiego wstawania to podstawa w treningu Krav Maga. Jeśli prześledzimy ataki uliczne, bardzo często są one wywoływane z zaskoczenia. Efekt takiego zachowania ze strony agresora skutkuje najczęściej przewrócenie swojej ofiary. Dlatego umiejętność bezpiecznego upadania oraz dynamicznego wstawania jest czymś priorytetowym, gdyż może to zaważyć o naszym zdrowiu czy nawet życiu. Naukę padów zaczynamy od masażu pleców. Kładziemy się na plechach i przyciągamy kolana do klatki piersiowej, następnie ramionami oplatamy kolana i zaczynamy kołysać się na plecach do przodu i do tyłu. Dodajemy do tego zestaw przewrotów w przód i tył z kolan. Dalej pokazujemy jak należy bezpiecznie upadać w tył.

Czytaj więcej...

KOPNIĘCIA FRONTALNE W TRENINGU KRAV MAGA
KRAV MAGA WARSZAWA ZDJECIE Z TRENINGU Na treningach Krav Maga ćwiczymy kopnięcia frontalne, ponieważ jest to bardzo dobre narzędzie dystansujące agresora, niekiedy dobrze trafione kopnięcie frontalne jest w stanie powalić większego przeciwnika od nas samych. Świetnie sprawdza się nie tylko w walce jedne na jednego ale również, gdy mamy do czynienia z większą ilością wrogów. Kopnięcie frontalne jest wykorzystywane w wielu sportach walki, to kopniecie jest bardzo intuicyjne i proste, ale dobrze wyćwiczone będzie cennym narzędziem w naszym arsenale w samoobronie. Dodatkowo oprócz nauki umiejętności posługiwania się tym kopnięciem, będziemy rozwijali u naszych studentów obrony i rozwinięcia tej obrony przed kopnięciem w strefę brzucha. Często ataki, które są spotykane na ulicy rozpoczynają się owym kopnięciem. Nawet nie wyćwiczona osoba, potrafi je zastosować w gorszy lub lepszy sposób, dlatego jest tak powszechne.

Czytaj więcej...

PODSTAWOWE TECHNIKI W TRENINGU KRAV MAGA
PODSTAWOWE TECHNIKI KRAV MAGA WARSZAWA Tego dnia na warsztat zostały wzięte najbardziej podstawowe techniki Krav Maga. Skupiliśmy się głównie na ciosach prostych, oraz podstawowej obronie jakimi są zbicia, a także szybkie, krótkie kopnięcie w strefę kroku piszczelem. Grupa ustawiła się w dwuszeregu. Kolejno odlicz i zaczynamy rozgrzewkę. Ponieważ zabieramy się za podstawowe techniki, rozgrzewka była ogólnorozwojowa. Trucht dookoła sali przodem, tyłem, biegnąc tyłem wyprowadzamy ciosy proste i patrzymy się raz przez lewy bark, raz przez prawy bark. Następnie wysoko unosimy kolana, piety do zewnątrz, pięty do środka, piety uderzają o pośladki, oraz pięty z tyłu po krzyżu razem z ramionami. Po podniesieniu temperatury dogrzewamy wszystkie stawy. Dodajemy elementy siłowe typu pompki i przysiady. Pod koniec rozgrzewki grupa formuje szereg się pod ścianą sali. Mają za zadanie odnaleźć się w poruszającym się tłumie. Każda osoba miała za zadanie zaatakować pojedynczym ciosem prostym jak największą liczbę osób, dodatkowo każdy musiał użyć zbicia, aby móc się obronić.Chwila przerwy na łyk wody. Grupa dobiera się w pary i zaczynamy na przemiennie pracę.  
Czytaj więcej...

OBRONA PRZED NIEBEZPIECZNYM NARZĘDZIEM (PAŁKA TELESKOPOWA / KIJ)
OBRONA PRZED PAŁKĄ TELESKOPOWĄ KRAV MAGA WARSZAWASystem Krav Maga to nie tylko walka wręcz czy walka w bliskim kontakcie. Do dyspozycji mamy jeszcze różne narzędzia typu, kij, nóż, tomfa, pałka teleskopowa, pistolety, karabiny oraz broń improwizowana. Bronią improwizowaną będziemy nazywali przedmioty codziennego użytku, które mogą nam pomóc w obronie naszego zdrowia czy życia. Takimi przedmiotami mogą się stać parasol, pasek od spodni, latarka, torebka, zwinięta w rulon gruba broszura kolorowego pisma, długopis itp. Dzisiejszy trening będzie opierał się na obronie przed agresorem uzbrojonym w kij. Trening rozpoczynamy od rozgrzewki aby nie doszło do niespodziewanej kontuzji. Bo rozgrzaniu stawów studenci mają uzbroić się w pałki (na naszych treningach są to rurki PCV owinięte pianką izolacyjną wzmocnione dodatkowo taśmą uszczelniającą) oraz torby czy też plecaki w których przyszli na trening.  Wcześniej zostali poproszeni aby wszystko wyjęli oprócz rękawic aby plecaki chociaż trochę ważyły a nie maiły w środku ostrych przedmiotów. 
Czytaj więcej...

IZRAELSKA SZTUKA WALKI CZY SYSTEM SAMOOBRONY
techniki krav magaPodobnie jak kilkadziesiąt lat temu gdy społeczność żydowska stawała się obiektem ataków faszystowskich bojówek, tak i dziś pojawia się na ulicach europejskich miast zagrożenie, które wymierzone jest w ich rdzennych jej mieszkańców. Coraz częstsze akty terroru i skrupulatnie planowane ataki terrorystyczne powodują, że mieszkańcy nie mogą się czuć się bezpiecznie w swoim domu, na dodatek uległa polityka włodarzy Europy nie pomaga w walce z zagrożeniem jakim jest narastający fundamentalizm islamski. Tak jak przed drugą wojną w Bratysławie społeczność organizowała się, żeby się bronić, a ich przewodnikiem został Imi Lichtefeld kładąc podwaliny pod system samoobrony nazwany później krav maga, tak i dziś coraz częściej ludzie przychodząc na zajęcia nie robią tego z chęci poruszania, znalezienia fajnego zajęcia sportowego, ale z poczucia braku bezpieczeństwa spowodowanego coraz częściej płynącymi informacjami o aktach agresji. 
Czytaj więcej...

Back to Top