Likwidowanie szantażu bronią krótką z przodu.

Likwidowanie szantażu bronią krótką z przodu.

Brak komentarzy do Likwidowanie szantażu bronią krótką z przodu.

Bycie w sytuacji szantażu jakiegokolwiek nie jest przyjemną sprawą, tym bardziej jeśli odbywa się on przy użyciu broni palnej. Sytuacja taka jest na wskroś niebezpieczna i jeśli nie posiadasz odpowiednich umiejętności to nie radzę podejmować jakiekolwiek akcji. Najlepszym wyjściem w przypadku gdy nie umiesz się bronić jest poddanie się woli agresora, poza kilkoma przypadkami jak np. wsiadanie z nim do auta, ten scenariusz raczej nie zakończy się dla Ciebie dobrze. Pamiętaj, że najważniejsze jest zachowanie życia, nie strojenie bohatera czy też ukaranie agresora. Krav Maga uczy, że:

-nadmiar pewności siebie i okazywanie tego(nawet jeśli masz umiejętności) to duży błąd, chociażby dlatego, że nie wykorzystasz efektu zaskoczenia. To nie film akcji, ani gra komputerowa, ludzie giną w takich sytuacjach.

-duża część rozbrojeń kończy się wymierzeniem broni w przeciwnika. Nie rób tego jeśli nie jesteś z nią dobrze obyty, po prostu możesz nie być w stanie usunąć zacięcia, które prawdopodobnie zdarzy się podczas rozbrajania, a więc wrażenie kontrolowania przeciwnika za jej pomocą będzie złudne i może on to wykorzystać przeciwko tobie

-ustaw sobie sytuację do obrony. Jeśli jesteś zbyt daleko czekaj na lepszą sytuację, ręce powinieneś mieć podniesione w poddańczym geście, zarówno żeby uspokoić agresora jak i po to by mieć krótszą drogę do celu, jakim jest broń. Jeżeli już podjąłeś decyzję o rozbrojeniu zacznij mówić do niego i błagać o litość, nie dlatego, żeby Cię wysłuchał, ale by odwrócić jego uwagę.

-upewnij się czy masz do czynienia z jednym agresorem

-jeżeli już podjąłeś działanie to nie zawahaj się ani chwili, użyj wszystkiego co masz atakując przede wszystkim szczękę, oczy, krtań, genitalia i wszelkie wrażliwe punkty, które możesz dorwać

Resztę znajdziesz w filmie, owocnej nauki.

Leave a comment

Back to Top