SAFE WOMEN – KURS SAMOOBRONY DLA KOBIET

14-15.09.2019 WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE, GODZ.9:00-13:00

 

Co zrobić, żeby nie doszło do ataku i co robić, kiedy już do niego dojdzie?

Ty również możesz czuć się bezpieczna!

Niestety w świadomości kobiet ciągle jeszcze funkcjonuje opinia o własnej słabości. Grupa KMM działa na rzecz zmiany tego poglądu, rozwoju sprawności i umiejętności skutecznej samoobrony dla pań. Badania jednoznacznie pokazują, że kobiety które zostały napadnięte i podjęły próbę obrony: w znakomitej większości osiągnęły swój cel oraz znacznie szybciej doszły do równowagi psychicznej po napaści.

SAFE WOMAN kurs samoobrony dla kobiet w Warszawie i okolicznych miejscowościach ma postać cyklicznie organizowanych warsztatów podczas których przekazujemy fundamentalne zasady bezpieczeństwa osobistego, uczymy podstawowych technik i zachowań, które pomogą wyjść obronną ręką z wielu sytuacji. Nasze zajęcia skupiają się na prewencji napaści, gwałtu, rozwoju poczucia własnej siły i wartości bojowej, umiejętności wczesnego dostrzegania sygnałów o zbliżającym się niebezpieczeństwie.

Nasz kurs samoobrony dla kobiet jest przeznaczony dla wszystkich Pań niezależnie od wieku oraz warunków fizycznych.

Program zawiera takie zagadnienia jak:

 • nauka technik atakowania: podstawowymi ciosami oraz kopnięciami zmodyfikowanymi pod kątem skutecznego zastosowania ich przez kobiety
 • nauka stosowania najprostszych dźwigni,
 • znajomość miejsc wrażliwych na ciele człowieka, czyli te które powinny być atakowane w pierwszej kolejności w sytuacji samoobrony,
 • naukę technik obrony przed: uderzeniami, kopnięciami, chwytami, chwytami za ubranie, duszeniami, obchwytami tułowia, atakami kiedy kobieta znajduje się na ziemi oraz innymi sytuacjami zagrożenia które najczęściej zdarzają się kobietom w różnych miejscach (ulica, winda, schody , teren leśny),
 • tematyka psychologicznych aspektów samoobrony (panowanie nad stresem, trzeźwość umysłu podczas obrony),
 • tematyka prewencji (rozpoznawanie zagrożeń, unikanie miejsc niebezpiecznych, zapobieganie sytuacjom niebezpiecznym, wczesna reakcja),
 • postawy i pozycje ciała w sytuacji zagrożenia,
 • widzenie peryferyjne (poszerzenie pola widzenia)
 • wykorzystanie do obrony przedmiotów które znajdują się w pobliżu
 • podstawy psychologii agresji,
 • techniki  i taktyka obrony w pomieszczeniach zamkniętych,
 • obrona i taktyka walki przy próbie gwałtu,
 • kształtowanie cech motorycznych niezbędnych w samoobronie takich jak: siła, szybkość, wytrzymałość
 • poprawa ogólnej sprawności fizycznej

Techniki podsumowywane są podczas treningów scenariuszowych. Dla zwiększenia realizmu posługujemy się wiedzą dotyczącą tego kiedy, gdzie i w jaki sposób najczęściej dochodzi do napaści na kobiety. Program treningowy SAFE WOMEN – samoobrona dla kobiet Warszawa łączy różne dziedziny wiedzy, techniki i metody aby zminimalizować ryzyko bycia napadniętą oraz uczy jak aktywnie podjąć obronę własną w takiej sytuacji nie doprowadzając do efektu znieruchomienia.

Weź ze sobą mamę, córkę, koleżankę, przyjaciółkę, daj im szansę aby również mogły czuć się bezpieczniej!

Celem prowadzonych kursu samoobrony dla kobiet SAFE WOMEN jest:

 • nabycie podstawowej umiejętności oceny zagrożeń;
 • nabycie pewności siebie oraz wyzbycie się syndromu ofiary;
 • nauka wyzwalania kontrolowanego instynktu walki w sytuacjach zagrożenia;
 • poprawa sprawności fizycznej osób ćwiczących w zakresie wszystkich cech motorycznych
 • budowanie świadomości  i utrzymywanie „bezpiecznego dystansu”;
 • nauka skutecznych odruchów w reakcji na atak.

Zajęcia poprowadzi:

Andrzej Gross – instruktor samoobrony i sportów walki,

Aktualnie prowadzimy zapisy na kursy:

-WARSZAWA ŚRÓDMIEŚCIE 14-15.09.2019

Jeśli jesteś zainteresowana prosimy o rejestrację w naszym systemie oraz rezerwację miejsca. Po dokonaniu rezerwacji wyślemy informację o danych do płatności. Kurs rusza po uzbieraniu grupy minimum 10 osób. W przypadku nie uzbierania się grupy pieniądze zostaną zwrócone na konto. W razie rezygnacji późniejszej niż tydzień przed lub w trakcie trwania kursu opłata za kurs nie będzie zwracana.

Cena SAFE WOMEN – kurs samoobrony dla kobiet:

200 zł płatne przelewem przed rozpoczęciem kursu

Co dostajesz w ramach kursu samoobrony dla kobiet SAFE WOMEN? 

 • 2 spotkania po 4h (łącznie 8h) – weekend sobota i niedziela
 • dużą dawkę praktycznej wiedzy na temat samoobrony, unikania oraz reagowania na niebezpieczne sytuacje,
 • poprawisz koordynację ruchową, zwinność, kondycję
 • zwiększysz pewność siebie i poczucie własnej wartości
 • indywidualne wskazówki instruktora (komfortowa grupa maksymalnie 16 osób)
 • dyplom uczestnictwa

ŻEBY WZIĄĆ UDZIAŁ W KURSIE:

 1. Zarejestruj się w systemie i zapisz się na kurs poprzez panel klubowicza zgodnie z instrukcją (1. dzień szkolenia w kalendarzu rezerwacji to zapis na cały dwudniowy kurs) http://kravmaga.mazowsze.pl/zapisy/
 2. Po zapisie na kurs dokonaj opłaty na konto 53 1050 1041 1000 0090 6905 3883 tytułem KURS SAFE WOMAN (W razie rezygnacji późniejszej niż tydzień przed lub w trakcie trwania kursu opłata za kurs nie będzie zwracana)
 3. Najpóźniej 3 dni przed kursem otrzymasz maila z informacjami organizacyjnymi.
 4. Przyjdź na zajęcia i wyciągnij z nich jak najwięcej dając z siebie wszystko – od tej pory Twoje poczucie bezpieczeństwa będzie zależeć od Ciebie.

CO DALEJ?
Wszystkie panie, które chciały by kontynuować naukę samoobrony zapraszamy do naszych regularnych grup treningowych Krav Maga Mazowsze. Więcej informacji o lokalizacjach oraz terminie treningów w zakładce:  http://kravmaga.mazowsze.pl/sekcje-krav-maga/ 

Gdybyś miała jakieś pytania zadzwoń 502-061-750 lub napisz info@kravmaga.mazowsze.pl

 

kurs samoobrony dla kobiet

 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Average rating:  
 13 reviews

Gorąco polecam Panią Martę!!! Uważam, że każda dziewczyna powinna przejść chociaż podstawowy kurs samoobrony taki jak ten oferowany w ramach dwudniowych, ośmiogodzinnych warsztatów. Pani Marta pomoże odkryć w sobie zakamuflowaną moc oraz przekaże wiedzę o psychologicznych aspektach obronnych, a to w wszystko w sympatycznej atmosferze :))) POLECAM!

Na początku nie do końca wierzyłam w te 'same dobre' opinie o kursie. Teraz gdy jestem już po, doskonale rozumiem dlaczego kurs ma tak wysoką ocenę. Po pierwsze świetne, profesjonalne zajęcia, duużo praktyki, bo tylko ona nam sie przyda w sytuacji zagrożenia. Każda kobieta powinna się zapisać na takie zajęcia. Super atmosfera, polecam wszystkim!!!

Świetny kurs, super atmosfera 😉 Przesympatyczna i profesjonalna instruktorka 😉 Polecam wszystkim kobietom!!

Świetny kurs, wspaniała atmosfera i profesjonalna instruktorka - połączenie idealne!

Świetny kurs! Bardzo się cieszę, ze się na niego zdecydowałam. Po pierwsze mam lepsza świadomość, ze w razie ataku mogę i muszę się bronić a po drugie mam już pewne podstawy, które na pewno, pomimo 8 godzinnego kursu, utrwaliły mi się w głowie. Sam kurs prowadzony przecprofesjobalistke, bardzo przygotowana i umiejąca przekazać niezbędne informacje nawet najmniej zagorzałym. Dużo praktyki bo o to właśnie chodzi, ale i teori, która daje znaczna ilość informacji i odpowiada na pytania typu „jak” i „dlaczego”. Polecam z zamkniętymi oczami a na pewno nie będziecie tego żałowały!!!

Świetnie zorganizowane zajecia, bardzo sympatyczna i wesoła atmosfera. Marta Gross profesjonalna babka, która mimo luźnej atmosfery skutecznie przekazywała konkretne informacje. DUUUUUŻO zajeć praktycznych, ćwiczeń, fajne warunki. Generalnie wielkie TAK!! było swietnie, polecam i bede polecać znajomym kobitkom.

Byłam na tym kursie, bardzo polecam z paru powodów: po pierwsze różnica pomiędzy znaniem, a nie znaniem podstawowych zasad samoobrony jest ogormna; niby tylko 8 godzin, ale świadomość jak można się bronić w awaryjnej sytuacji już sama w sobie dodaje siły. Po drugie, albo odkryjesz, że masz w sobie trochę siły fizycznej (bardzo miłe uczucie!), albo uświadomisz sobie, że pora zadbać trochę o siebie i swoją kondycję, co zawsze jest cenne. Po trzecie, zajęcia są bardzo inspirujące pod kątem własnej kondycji psychicznej, prowokują do zweryfikowania swoich przekonań na temat prawa do obrony (np. żeby nie przepraszać jak się kopnie napastnika za mocno;). Po czwarte, są profesjonalnie prowadzone przez silną, szybką i bardzo fajną Martę:). Która może, niech się zapisuje.

To były zajęcia, które absolutnie powinna przerobić każda kobieta! 8 godzin praktycznych zajęć z ciosów, chwytów, padów i nie tylko. Nie zgadzam się z opinią, że siłowa przewaga mężczyzn nad kobietami sprawia, że nie ma nawet sensu próbować się bronić. Paraliżujące uczucie strachu jest najgorszym na co możemy się skazać w sytuacji zagrożenia. Mam poczucie, że dzięki temu kursowi łatwiej mi będzie przejść od słów do czynów. Co sprawia, że zwyczajnie czuję się mniej bezradna.

2 dni spędzone na praktycznych zajęciach. Świetna atmosfera, profesjonalne prowadzenie, wspaniala przygoda i nabycie nowych umiejętności. Gorąco polecam

Bardzo fajny kurs i bardzo przydatny. Zmienia perspektywę patrzenia na otoczenie.Marta, dzięki za wszystkie porady i poprawianie nas podczas zajęć. Bardzo przydatne było to że nie prowadziłaś sama, tylko z Agnieszką: można było obserwować również reakcję drugiej strony . Bardzo podobało mi się też, że pomimo ćwiczeń w stałej parze, były też ćwiczenia "w tłumie".

Page 1 of 2:
«
 
 
1
2
 
»
 

Back to Top