Kontrataki łokciami i kolanami.

Kontrataki łokciami i kolanami.

Brak komentarzy do Kontrataki łokciami i kolanami.

Krav Maga nie funkcjonuje w oderwaniu od rzeczywistości, ani w oderwaniu od innych systemów walki, które bardzo często wyspecjalizowały sie w pewnej grupie technik i w ramach tej grupy są bardzo mocne. Należa do nich chociażby judo-mocne rzuty przy uchwycie za odzież, boks-uderzenia pięściami i poruszanie w walce, jiu-jitsu-kontrole, duszenia, dźwignie, boks tajski-ataki kolanami, łokciami, goleniami, stopami i pięściami. Sęk w tym, żeby się nie zamykać na dorobek innych systemów, a wręcz przeciwnie nauczyć się z niego korzystać. W mojej opinii dobry trener Krav Maga zawsze aktywnie uczestniczy w treningach innych szkół walki. Wiele do zaproponowania jeśli chodzi o umiejętności atakowania przy użyciu różnych części ciała ma właśnie boks tajski. Poniższe video pokazuje jak za pomocą łokci i kolan można przeprowadzić kontratak po obronie przed ciosem prostym jak i przed kopnięciem prostym.

Akcja 1 Obrona wewnętrzna przed ciosem(zbicie) z jednoczesnym przeskokiem, kontratak kolanem w korpus oraz kontynuacja poziomym łokciem.

Akcja 2 Obrona tułowiem przed kopnięciem prostym połączona z przechwytem nogi, wytrącenie agresora z równowagi przez pociągnięcie, kontratak poziomym łokciem.

Leave a comment

Back to Top