Audycja nt Krav Maga.

Audycja nt Krav Maga.

4 komentarze do Audycja nt Krav Maga.

W Strefie Sportu mogliście poznać tajniki izraelskiego systemu walki – Krav Maga. Gościem Norberta Michalaka był Andrzej Gross, człowiek który o Krav Maga wie wszystko i częścią tej wiedzy podzielił się ze Słuchaczami Czwórki.

Ten izraelskim system walki w Polsce wszystkim kojarzy się z brutalnymi sposobami unieszkodliwienia przeciwnika, np. używa się kciuków do wkładania w oczy. Jednak Krav Maga to także dobry sposób, żeby wyrobić w sobie nawyki samooobrony i nie bać się wieczornych spacerów.

http://www.polskieradio.pl/10/217/Artykul/1431682,Izraelski-system-walki

4 komentarze

 1. gate io  - 7 maja, 2023 - 6:24 am

  After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

 2. gate borsası  - 14 maja, 2023 - 8:13 am

  After reading your article, I have some doubts about gate.io. I don’t know if you’re free? I would like to consult with you. thank you.

 3. gate io ekşi  - 23 maja, 2023 - 3:40 am

  This article opened my eyes, I can feel your mood, your thoughts, it seems very wonderful. I hope to see more articles like this. thanks for sharing.

 4. gate.io websocket  - 18 czerwca, 2023 - 11:15 am

  Reading your article helped me a lot and I agree with you. But I still have some doubts, can you clarify for me? I’ll keep an eye out for your answers.

Leave a comment

Back to Top